موسس مجتمع دینی امام شافعی کنگان
درجمع مردم شهرستان خارگ
قسمت اول:
این میرساند که امت اسلام هنوز امت اسلام است. امت اسلام یعنی امت جمع، نه امت متفرق، اگر امتی دیدید متفرق است دلش به دل برادرش راه ندارد. دست کمک به سوی برادر ندارد‌ آن نمی تواند ادای امت اسلام بکند. رسول الله میفرمایند: المومن للمومن کالبنیان یشد بعضه بعضا مومن برای مومن چون ساختمان است که هم دیگر را نگه می دارد. من یک سوال از عزیزان دارم: همه آن آجارها و مصالحی که در یک ساختمان بکار برده میشود همه آن مثل همه یا نه؟! آجر سالم داریم آجر تیکه هم داریم آجر شکسته هم داریم. جامعه امروزی ما یعنی جامعه امت اسلامی از دیدگاه رسول الله صلی الله علیه و سلم مثل یک ساختمان است. یک انسان کامل است یک انسان یکسری ضعف هایی درش وجود دارد. تکمیل اینها، جمع اینهامیشود جامعه ی اسلامی، قرار نیست همه انسانها ائمه بزرگوار باشند، صحابه کرام باشند. اولیا و انبیا باشند. در جامعه انسانهای کامل وارسته هست. انسانهای ناقص و ناکامل هم هست لذا جمع اینها، جمع مومن تشکیل میدهد. امت اسلام نگاه ما به اینجا(قبر) باشه به لحظه ای که به ایجا می رسی سرمان را این همه بالا نگیریم به پایین نگاه کن پایین چشم تو خاک است، از خاکی به سوی خاک بر میگردی، انسان خاکی که آخر روی این خاکه، با دستان مبارک خود، انسانی که تا دیروز اگر خاکی بر دست او بر پیشانی او بر جامه او قرار می گرفت پاکش می کرد. تا توانستید برش خاک ریختید، قدرت نداره، نمی خواهد برش خاک ریخته شود اما باید بپذیرد چون این قانون خداست منها خلقناکم از این خاک شما آفریده شده اید و فیها نعیدکم به این خاک بر می گردید، آدم خاکی باید خاکی زندگی کند خاکی باشیم. انما المومنون اخوه، اونهایی اهل ایمان هستند اهل اخوت و برادری اند، اگر نتوانی مفهوم برادر بودن را در زندگی خود ایجاد کنی، برادرم اشتباه آمده ای به دین خدا، دین خدا این نیست، اون رکوع و سجودی که تو داری، اون روزه ای که تو داری، اون دعایی که تو داری همه اینها برای آن است که از تو یک انسان متواضع بسازد انسانی خاکی، انسانی که نسبت به انسانهای دیگر تواضع دارد من تواضع لله رفع الله اونی که برای خدا متواضع شود خدا او را بالا میبرد قدر و منزلش بزرگ میشود، چه شده است که انسانها مشغولند آنقدر مشغولند که یادشون رفته اینجا(قبر) جایشونه، اینجاهم خبر نمیکنه لازم نیست عمر من و شما ۸۰ سال برسه لازم نیست عمر من و شما به ۶۰ برسه. کافی است که عزرائیل بیاد و اعلام کند که اقا عمر شما تمام است ظرف وجودی شما تکمیل شده دیگه نمیشه چیزی بهش اضاف کرد، این ظرف بسته میشود و روح شما گرفته میشود، شما را به دل خاک به جایگاهی که ذات توست. وجود توست به همان جا برمیگردی انما المومنون اخوه در این نوشته است که مومن پولدار مومن موقعیت دار مومن فقیر مومن فلان مذهب مومن فلان دین نه مومن اونی که الله را پذیرفته.

پیام شیخ محمود خوش خبر موسس امام شافعی کنگان

مصاحبه با موسس مجتمع امام شافعی کنگان شیخ محمود خوش خبر

مصاحبه با موسس مجتمع امام شافعی کنگان

مومن ,امت ,خاک ,یک ,خاکی ,اسلام ,است که ,امت اسلام ,که تو ,یک انسان ,و شما

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فروش انلاین محصولات ورزشی کرم ضد چروک و لیفتینگ،کرم جوانسازی،کرم ضد لک و روشن کننده،کرم شب، آموس وان بازارروزایرانیان پلی برای رفع مشکلات کشاورزی فرخ رادیو زیست دکتر علی محمدی پور - Dr.Ali Mohammadipour نهضت مطالعه لوازم یدکی پروتون خرید ویلا در شمال کشور طراحی سایت، سئو، تبلیغات در گوگل